« Svibanj 2024 »

Prvaši na terenskoj nastavi u Labinu
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 20. 10. 2022.

U srijedu, 19. listopada, učenici 1. razreda OŠ „Vitomir Širola – Pajo“ i njezine Područne škole Martinski veselo su se uputili u Labin zajedno sa učiteljicom Andreom Kiršić, knjižničarkom Slađanom Jukić i asistenticom Matejom Petković Česnik.

Plan je bio posjetiti Gradsku knjižnicu Labin, tržnicu i Autobusni kolodvor.

Uspješno smo obišli sve te lokacije, puno toga naučili i naravno – lijepo se proveli.

Gradskoj knjižnici Labin za nas je pripremljena edukacija pod nazivom „I ja sam član Gradske knjižnice“. Učenici su ponovili pravila ponašanja u knjižnici, otkrili kakvih sve zanimljivih knjiga i ostale građe u njoj ima, poslušali priču, pogledali crtić i sve u svemu dobro se zabavili.

Na tržnici, popularno zvanoj Markat, vidjeli smo mnoge proizvode. Razne vrste kruha i kolača, meso, domaće voće i povrće, proizvode napravljene od mlijeka (sir, jogurt, skuta) i na kraju ribu i ostale plodove mora. U ribarnici stvarno ima svega!

Do dolaska autobusa ostalo nam je taman još malo vremena za igru pa smo se rastrčali po gradskom parku.

Uputivši se prema autobusnom kolodvoru ponovili smo pravila ponašanja u prometu, a na samo kolodvoru naučili smo što je to vozni red i peroni.

Bilo je poučno i zabavno :).

Knjižničarka Slađana Jukić

Novosti iz knjižnice