« Svibanj 2024 »

In memoriam Mladen Kušec
Autor: Klara Švraka, 11. 11. 2020.

Dana 2. studenoga napustio nas je Mladen Kušec – pisac koji obilježio djetinjstva mnogih od nas, što u svojoj ulozi kao pisac (autor je preko tridesetak književnih naslova), što kroz rado slušane radijske emisije – Tonkica Palonkica frrr, Bijela vrana, Patuljci pojma nemaju…

Vijest o odlasku rastužila nas je svih, i jedino što smo mogli napraviti jest prisjetiti se barem djelića onoga što nam je Mladen Kušec ostavio u nasljeđe te mu na taj način odati počast.

„Vodila me jedna jedina čarolija – slušao sam ih“ – tako Mladen Kušec jednom prilikom odgovara na pitanje 'zašto su Vaši razgovori s djecom tako uspješni'.

A u utorak 10. studenoga slušali smo mi njega.

Na satu Hrvatskog jezika, učenici 7. razreda zajedno su sa svojom učiteljicom Suzanom Cvijić Jeremić i knjižničarkom Slađanom Jukić održali sat posvećen Mladenu Kušecu.

Poslušali smo emisiju Bijela vrana, nasmijali se i razdragali, razgovarali o tome što mislimo, kako treba razgovarati s djecom, mogu li nas ona nešto naučiti, znaju li odrasli slušati ili samo pričaju :D, a istog dana popodne i sami su se sedmaši okušali u intervjuiranju najmlađih.

U prilogu donosimo kratke (ali slatke 😊) intervjue: učenica Agata Miletić Lupetin intervjuirala je bratića Gabriela, Mai Poldrugovac susjedu Noru, a Alana Faraguna bratića Miku.

Izradili smo i plakat posvećen Mladenu Kušecu, a inspiracija nam je bila legendarna Tonkica Palonkica frrr.

U toploj i bliskoj atmosferi (poštujući naravno epidemiološke mjere 😊), otpratili smo čarobnjaka našeg djetinjstva.

Slađana Jukić, knjižničarka

Novosti iz knjižnice