« Svibanj 2024 »

PROLJETNA ŠKOLA KNJIŽNIČARA
Autor: Sandra Stipanov, 19. 5. 2011.

23. proljetna škola školskih knjižničara Republike Hrvatske

Ove godine u Osijeku od 9. do 11. svibnja održana je 23. proljetna škola školskih knjižničara RH. Tema ovogodišnjeg skupa bila je čitanje kao dio knjižnično-informacijskog obrazovanja. Na skupu je sudjelovalo oko 400 knjižničara iz cijele Hrvatske. Prvi dan susreta bio je namijenjen prezentaciji i primjerima iz dobre prakse. Toga dana skupu se obratio i dr. Milivoj Solar, prof. emeritus, hrvatski teoretičar književnosti i akademik. Tu istu večer književnik Zoran Ferić predstavio je svoju najnoviju knjigu. 10. svibnja nakon obraćanja skupu više stručne savjetnice Mire Zovko krenule su radionice koje su se izmjenjivale tijekom cijeloga dana. Bilo je šest radionica i to: Što će mi čitanje?, Sedam ključeva za čitanje s razumijevanjem, Čitanje kao dio knjižno-informacijskog obrazovanja, Žene mog i Tadijanovićevog zavičaja, Čitanje grada-osječki gornji grad i Dobro došli u Essek. Radionice su bile vrlo poučne i zanimljive. Dan je završio tradicionalnom slavonskom večeri uz glazbu i ples. Posljednjeg dana susreta nakon izlaganja o iskustvima i  primjerima iz dobre prakse krenuli smo u posjet gradu Vukovaru koji je na sve sudionike ostavio snažan dojam. Nakon Vukovara uputili smo se u posjet ljepotama Kopačkog rita i zatim krenuli putem Istre u koju smo došli u kasnim noćnim satima.

Sandra Stipanov

Novosti iz knjižnice