Project Competition 2017 – natjecanje iz engleskog jezika
Autor: Administrator , 23. 5. 2017.

Učenici viših razreda područne škole Sv. Martin u sklopu nastave engleskog jezika sudjelovali su na natjecanju „Project Competition 2017“. Zadatak natjecanja bio je izraditi plakat na temu Budućnost. Učenici su prionuli poslu s mnoštvom ideja te nije bilo lako složiti njihove razne vizije budućnosti.

Učenici 6. razreda Ariana Aliu, Antea Čekada, Gioia Kos i Nolan Gobo našu su budućnost zamislili kroz razne izume poput letećih auta i obuće, kacige koja čita misli, kuhinjskog stola koji nudi hranu koju god poželite i slično te su isto prikazali crtežima i popratili tekstom. Učenici 7. i 8. razreda Branko Licul, Ines Pucić i Antonio Đurašin u našoj budućnosti vide rađanje nove nacije i to Robo-Humans odnosno Robot-Ljudi. Ideju su prikazali kroz zanimljivu priču gdje novi roboti nastaju kao greška laboratorijskog eksperimenta. Priču su također...

dočarali crtežima.

Natjecanje „The Project Competition 2017“ bilo je otvoreno za sve učenike engleskog jezika koji u nastavi koriste udžbenike Project, od izdavača Oxford University Press, a isti se koriste u školama širom svijeta. Na natjecanje se prijavilo preko 1.500 radova, a njihova kvaliteta je, kako kaže stručni žiri, bila izuzetna te je bilo teško izabrati pobjednika.

Naši su se učenici iskazali izvrsnim radom, maštovitošću, jezičnim i likovnim vještinama te su se pritom i družili i zabavili. Za svoj vrijedan trud i maštovite prikaze budućnosti nagrađeni su diplomama što ih je jako obradovalo.

Zaželite li zaviriti u našu budućnost s njihovog gledišta slobodno nas posjetite a učenici će vam rado prikazati i opisati svoje radove.

Višnja Šverko, prof.