Jednodnevni izlet Varaždin - Krapina
Autor: Administrator , 8. 5. 2017.

U srijedu 3. svibnja, učenici od 5.do 8. razreda sa svojim razrednicima su  bili  na jednodnevnom izletu u Hrvatskom zagorju. Posjetili su Varaždin i Muzej krapinskih neandertalaca.

Nakon dolaska u Varaždin razgledali su centar grada Varaždina, Trg kralja Tomislava te prošetali ulicama tog lijepog baroknog grada.

Nažalost, bilo je hladno i kišovito  pa smo slobodno vrijeme iskoristili za ručak u obližnjem Mc Donaldsu. Nakon Varaždina odvezli smo se u Krapinu gdje smo posjetili Muzej krapinskih neandertalaca. Učenici su bili oduševljeni i začuđeni filmom koji nas je uveo u život neandertalaca. Kroz Muzej nas je povela kustosica i zanimljivim pričama obogatila naša znanja iz povijesti i geografije. Nastojala nam je približiti život krapinskih stanovnika  koji su tamo živjeli prije 125000 godina pričom, izložbama i dokazima.

Kupili smo interesantne suvenire poput umanjenog koplja  ili privjeske s likom neandertalca i vratili se u Nedešćinu  prepuni dojmova iz sjeverne Hrvatske.

Suzana Cvijić- Jeremić, prof.