Renatu u spomen
Autor: Administrator , 25. 10. 2018.

U srijedu, 24. listopada u školi je pripremljen program u spomen na Renata Percana, velikog umjetnika i slikara.

Programu su nazočili  učenici viših razreda te mnogi gosti među kojima su bili Regina Percan, slikareva supruga i bivša učiteljica škole, načelnik Općine Sv. Nedelja Gianvlado Klarić, Rina Miletić, labinska dijalektalna pjesnikinja, rodbina i prijatelji Renata Percana.

Na početku programa, ravnateljica škole, Klara Švraka, pozdravila je sve nazočne te se kratko osvrnula na život i djelo velikog umjetnika.

Program je vodila Nina Miletić. Uz isječke iz Renatove autobiografije koje su čitali Doni Žigant i Nina Miletić, program su obogatile Frančeska Licul i Lucija Višković kazivajući svoje stihove na dijalektu.Poseban ton cjelokupnom programu dali su mladi glazbenici: Nino Kiršić na harmonici i Matija Pajcur na gitari.

Program je mentorirala Suzana Cvijić Jeremić, učiteljica hrvatskog jezika.

U drugom dijelu programa, učiteljica likovne kulture, Narcisa Škopac osvrnula se na likovne radove koje je radila s učenicima i kao posebne goste programa najavila Reginu Percan koja je kazivala stihove Mate Balote i Rinu Miletić, koja je pročitala pjesmu koju je posvetila Renatu. Na usnoj harmonici pratio ih je Klaudio Višković.

Nakon prigodnog programa, gosti su razgledali izložbu crteža nastalih prema motivima Renatovih slika koje su naslikali učenici pod mentorstvom učiteljice likovne kulture, Narcise škopac.

Zahvaljujemo portalu Labinština.info na ustupljenim fotografijama

Cijeli je program snimala ekipa TV Nove.