E-DNEVNIK

« Listopad 2018 »

Autor: Klara Švraka, 2. 7. 2018.

Moja prva knjiga državni je natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koji se kontinuirano provodi od 2004. godine. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova.

Učenica 3. razreda Nikolina Banišić i učenik 2. razreda Roman Fonović osvojili su Poticajne nagrade za svoje slikovnice “Šareni snjegović” i “Mali ribar”.

Slikovnice su učenici samostalno osmislili i ilustrirali te će zasluženo dobiti nagradu – po dvije slikovnice iz edicije “Moja prva knjiga”.

Također, učenici se najesen pozivaju na radionicu na kojoj će još jednom pokazati svoje slikarsko i literarno umijeće te uz pomoć stručnih suradnika udruge KAlibra raditi na poboljšanju svojih slikovnica.

Krajem rujna organizira se i završna svečanost – dodjela nagrada i priznanja autorima, mentorima i školama koju će pratiti bogat kulturni program.

Radovi ostalih učenika naše škole prijavljenih na natječaj koji su također iznimno lijepi i originalni bit će izloženi u listopadu ove godine povodom Dana škole.

Od srca čestitamo svim sudionicama natječaja  našim talentiranim i svestranim učenicima smiley!