E-DNEVNIK

« Rujan 2018 »

Autor: Administrator , 14. 6. 2018.

Policijski su službenici 13. lipnja učenicima od prvog do osmog razreda PŠ Sv. Martin održali edukativno predavanje.
Predavanjem na temu „Sigurnost cestovnog prometa“ i „Biciklom u prometu“, sukladno dobi i uzrastu, kroz razgovor, policijska službenica upoznala je učenike s opasnostima u cestovnom prometu, odnosno temeljnim pravilima ponašanja u prometu.
Učenici su slušali o: vožnji bicikla, stjecanju prava na upravljanje biciklom, korištenju zaštitne kacige, prometu pješaka te sankcijama koje slijede za određene prekršaje.
Održana je demonstracija vožnje u pijanom stanju. Uz pomoć nekoliko tipova `pijanih naočala`, koja simuliraju stanje alkoholiziranosti, učenici su imali prilike vidjeti kakvu sliku imaju pred očima kada su u alkoholiziranom stanju.