Terenska nastava trećaša i četvrtaša
Autor: Administrator , 22. 5. 2018.

Učenici trećeg i četvrtog razreda matične i područne škole su u ponedjeljak, 21.svibnja 2018. godine bili na izletu u Višnjanu i Rovinju.

U Višnjanu su poslušali predavanje o Sunčevom sustavu prilagođeno njihovoj dobi te obišli Zvjezdarnicu gdje su imali priliku gledati Sunce posebnim teleskopom za tu namjenu. Od svega ih je najviše oduševio veliki teleskop za gledanje malih svemirskih tijela.

Nakon Višnjana, učenici su posjetili Rovinj. Prošetali su ulicama staroga grada do crkve Sv. Eufemije, a zatim su fakultativno razgledali akvarij s jadranskim ribama koji ih se posebno dojmio.

Na posljetku je slijedio obilazak Mini Croatie pokraj Rovinja u kojem su imali priliku da na jednom mjestu razgledaju sve prirodne i kulturno-povijesne ljepote Republike Hrvatske.

Kako su svi posjeti bili tematski vezani uz sadržaje koje učenici uče u školi, bila je to izvrsna prilika da se podsjete svega što su učili ove godine, ali i uživo vide sve spomenuto. Učenici su se iskazali u svom znanju, ali i lijepom ponašanju.