Autor: Klara Švraka, 15. 2. 2018.

Dana 14. veljače  učenici 7. i  8. razreda  posjetili  su Zagreb.  U Zagreb su se uputili zbog terenske nastave te su posjetili nekoliko muzeja. Muzej iluzija oduševio je učenike,  jer ih je  uvjerio u  to koliko ih  oko i mozak mogu zavarati.  Uživali su i u Tehničkom muzeju, gdje su saznali  ponešto o životu i radu velikog znanstvenika Nikole Tesle. Učenici su sudjelovali u pokusima te su uvjerili prisutne u značaj i jačinu struje. Na trenutak Tehnički su muzej obasjale munje i gromovi. Za kraj, učenici su prisustvovali  izložbi Nikole Tesle te se uvjerili kako umjetnost i znanost mogu ići ruku pod ruku. Cijeli dan bio je veoma  ugodan i namijenjen učenju kroz zabavu i igru.  Naravno, bilo je vremena i za šetnju Zagrebom te druženje.

« Lipanj 2018 »

Osnovna škola "Vitomir Širola-Pajo" Nedešćina / Nedešćina 103, HR-52231 Nedešćina / www.os-vspajo-nedescina.skole.hr / ured@os-vspajo-nedescina.skole.hr