Predstavljen projekt "Moja prva knjiga"
Autor: Administrator , 8. 12. 2017.

U srijedu, 6. prosinca, posjetile su nas predstavnice udruge za promicanje kulture čitanja „KAlibra“ kako bi predstavile projekt „Moja prva knjiga“. Radi se o državnom natječaju za učenike osnovnih škola koji se sastoji od pisanja i ilustriranja vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznate hrvatske književnice – Sanja Pilić i Silvija Šesto.

Održane su dvije radionice – jedna za učenike 2. i 5. razreda, a druga za učenike 3. i 4. razreda.

Učenici su pomno pratili predavanje te su, nakon što im je objašnjeno o čemu se radi i kako izgleda izrada slikovnice – kako napraviti naslovnu stranicu, gdje i na koji način ubaciti tekst, kojim sve tehnikama izrađivati ilustracije i sl. i sami veselo prionuli na posao. Predstavljeni su im i radovi nagrađeni prethodnih godina što ih je jako inspiriralo i motiviralo.

Učenici su se veoma zainteresirali za ovakvu vrstu izražavanja, puni su ideja i pomalo uzbuđeni pa već spominju kako će se za vrijeme zimskih praznika sigurno posvetiti dovršenju svojih radova.

Natječaj je otvoren do 31. ožujka pa vjerujemo da će do tada dovršiti svoje radove i tko zna, možda netko od njih na kraju izda i vlastitu knjigu – svoju prvu autorsku slikovnicu smiley.

Slađana Jukić, knjižničarka