Autor: Erna Okanović, 29. 11. 2017.

Učenici naše škole ove su godine prvi put sudjelovali na međunarodnom online natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja "Dabar"  na CARNet-ovom sustavu Loomen i to u kategoriji učenika 7. i 8. razreda - MegaDabar. Na razini Republike Hrvatske u kategoriji MegaDabar sudjelovalo je 4298 učenika sedmih i osmih razreda.

Natjecanje je provedno u dva dana, 13. i 14. studenog i nakon obrade svih rezultata troje naših učenika ušlo je u 10% najboljih rezultata u državi. To su, redom po uspješnosti, Matija Pajcur, učenik 7. razreda, Andrej Mohorović i Karlo Peršić učenici 8. razreda. Pripremu i organizaciju natjecanja u školi vodila je učiteljica informatike Erna Okanović.

Učenicima su za ostvareni rezultat dodijeljene i posebne diplome za izvrstan uspjeh na natjecanju.

« Srpanj 2018 »

Osnovna škola "Vitomir Širola-Pajo" Nedešćina / Nedešćina 103, HR-52231 Nedešćina / www.os-vspajo-nedescina.skole.hr / ured@os-vspajo-nedescina.skole.hr