Svjetski dan kravate
Autor: Administrator , 19. 10. 2017.

Učenici nižih razreda sa  svojim učiteljicama te učenici viših razreda sa učiteljicom hrvatskog jezika  iz matične škole su na svojim satovima obilježili 18. listopada Svjetski dan kravate. Cijeli dan su se šarenile različite kravate koje su imali učenici i učitelji .

Niži razredi su na satovima razrednika upoznati s nastankom kravate putem igrokaza, animiranog filma te materijalima s interneta.  Flomasterima su crtali kravate koje su donijeli u školu .

Učenici viših razreda su na satovima hrvatskog jezika dobili zadatak da  povodom Mjeseca hrvatske knjige napišu prigodnu pjesmu ili legendu o nastanku kravate. Tako su nastali brojni stihovi, zagonetke, haiku pjesme i neobične, originalne legende.

Izradili su i svoje kravate od kolaž papira ili platna i u njih upisali pjesme ili legende. Na satu hrvatskog jezika izabrane su najljepše pjesme i legende.

Obilježavanje Svjetskog dana kravate završilo je zajedničkim fotografiranjem na školskom igralištu.

Suzana Cvijić- Jeremić, prof.