Autor: Klara Švraka, 5. 10. 2017.

Kada jednom postaneš učitelj, više nema natrag. Zarazio si se učenicima, njihovim nestašlucima, šalama, biserima, njihovom genijalnošću ili malo manjom genijalnošću. Uvijek nešto tražiš, visiš na netu ne bi li pronašao nešto što će ti poslužiti kako bi zainteresirao baš onog učenika iz zadnje klupe koji najčešće spava na satu ili gleda kroz prozor.
Dosadio si svojim ukućanima prepričavajući događaje iz škole tražeči bar malo razumijevanja za tvoju glavobolju. Najčešće baš i ne nailaziš na razumijevanje, jer postaješ dosadan stalno pričajući o poslu i o učenicima.
No, ima ono najljepše što mene kao učitelja veseli: svaki susret s bivšim učenikom koji ti priđe, koji te se sjeti, pruži ti ruku i upita: "Sjećate li se mene? Vi Ste mi predavali." Ponekad i slažeš jer ti je nelagodno reći da ga se baš i ne sjećaš (jer, ruku na srce, ne mogu se sjetiti baš svih učenika kojima sam predavala), ali sigurna sam da je svakom učitelju drago kada ga se učenici sjete i pozdrave.

"Jedan nas osjećaj objedinjuje: volimo djecu koju treba obrazovati, da odrastu i sazriju, da žive" (V.Andreoli)

« Studeni 2017 »

Osnovna škola "Vitomir Širola-Pajo" Nedešćina / Nedešćina 103, HR-52231 Nedešćina / www.os-vspajo-nedescina.skole.hr / ured@os-vspajo-nedescina.skole.hr