OPĆINA SV.NEDELJA FINANCIRA UČENIKE SPORTAŠE
Autor: Klara Švraka, 6. 10. 2023.

Općinska načelnica Općine Sveta Nedelja donijela je dana 04. listopada 2023. godine Odluku o dodjeli financijske potpore učenicima - sportašima Općine Sveta Nedelja u školskoj 2023/2024. godini.

Općina Sveta Nedelja osigurati će da svi učenici - sportaši osnovnih i srednjih škola koji imaju prebivalište na području Općine Sveta Nedelja dobiju financijsku potporu u iznosu od  40,00 eura u svrhu nabavke sportske opreme.

Financijska potpora dijeliti će se u obliku vrijednosnih bonova.

Dana 04. listopada 2023. godine Općinska načelnica Općine Sveta Nedelja raspisala je i Javni poziv za dodjelu financijske potpore učenicima - sportašima Općine Sveta Nedelja u 2023. godini.

Pravo podnošenja zahtjeva za dodjelu financijske potpore imaju učenici - sportaši koji se školuju u osnovnim i srednjim školama i koji ispunjavaju slijedeće uvjete:

imaju prebivalište na području Općine Sveta Nedelja

- članovi su sportskog kluba

- u sportskom klubu tijekom cijele godine uredno i redovito obavljaju svoje sportske zadaće priprema i treninga te sudjeluju na natjecanjima.

Rok za dostavu zahtjeva je zaključno do 19. listopada 2023. godine.

Zahtjevi se dostavljaju isključivo na obrascu koji se nalazi u prilogu Javnog poziva objavljenog na internetskoj stranici www.sv-nedelja.hra mogu se dobiti i u Općini Sveta Nedelja.

Sve dodatne informacije moguće je dobiti u Općini Sveta Nedelja, osobnim dolaskom u uredovno radno vrijeme ili putem broja telefona 052 865 631.

Odluku o dodjeli financijske potpore učenicima - sportašima Općine Sveta Nedelja, Javni poziva kao i obrazac zahtjeva nalaze se na poveznici https://www.sv-nedelja.hr/Natjecaji.

e-Dnevniku za učenike i roditelje je napravljena nadogradnja kojom je omogućen ispis potvrda o statusu školovanja za učenike osnovnih i srednjih škola. Učenici i roditelji sada mogu kroz e-Dnevnik ispisati potvrdu u svrhu dokazivanja da je učenik u aktualnoj školskoj godini upisan u program i razred, odnosno da ima status redovitog učenika. Potvrde o školovanju učenika se mogu koristiti za različite svrhe kao što su ostvarivanje prava na učenički prijevoz, dječji doplatak, stipendiranje i druge. Generirana potvrda je u PDF formatu, sadrži elektronički pečat i nakon što je učenik ili roditelj preuzmu na računalo ili mobilni uređaj mogu je slati elektroničkom poštom ili ispisati, ovisno o potrebama.

(pod svrhu odabrati: jednokratna financijska pomoć)